سنت های عجیب و غریب در تمام دنیا

قسمت بزرگی از سفر آشنا شدن، با طرز پوشش، سنت ها و اینکه متوجه شوید چرا مردم آن جا این کارها را انجام می دهند. اما بعضی از سنت ها از دیگری عجیب تر هستند.بسیاری از نقاط جهان به علت سنت های عجیب و غریب خود شناخته شده اند. کسانی که از دور به این آداب و رسوم نگاه می کنند ممکن است آن ها را غیر انسانی و یا تابو بدانند. اما کسانی که به معنی پشت این باورها دقت کنند، بر خلاف عجیب بودن به آن ها احترام می گذارند.

1-دندان ها در یونان

در برخی از فرهنگ های یونان بچه ها دندان افتاده خود را زیر بالشتشان می گذارند و صبر می کنند تا با یک پری در ازای پول آن را مبادله کنند. باقی بچه ها هم دندان خود را روی پشت بام می گذارند.

2-پریدن روی بچه در اسپانیا

یک جامعه کوچک شمالی در اسپانیا در مراسمی به نام ال اللاچو شرکت می کنند تا شیطان را از خیر دور نگه دارند . مردها لباس های شیطان را می پوشند، میدوند و از روی بچه ها می پرند .بچه ها روی تشک هایی در امتداد خیابان دراز می کشند.

3-اجتناب از استفاده از جوهر قرمز در کره شمالی:

بر اساس تاریخ و فرهنگ این کشور از جوهر قرمز برای نوشتن نام مردگان استفاده می شده است. بنابراین نوشتن نام کسی با رنگ قرمز جایز نیست.

 

4-فرهنگ شروع در برزیل:

این که چگونه پسران جوان شجاعت و قدرت خود را در برزیل ثابت می کنند، جالب است! در قبیله ای به نام satare mawe آن ها شجاعتشان را با قرار دادن دست ها در سبدی پر از مورچه های عصبانی نشان می دهند. گزش مورچه ها واقعا دردناک است.

5-جشن میمون ها در بوفه در تایلند 

برای برخی شاید عجیب باشد که به میمون ها روی میز بوفه در کنار غذاهای پر زرق و برق نگاه کنند. در این فستیوال غیر معمولی بیش از 3000 کیلوگرم میوه و سبزیجات به چندین میمون که ساکن بانکوک هستند داده می شود.

6-جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا 

la tomatina بزرگترین جنگ گوجه فرنگی ها است که وجود دارد. این یک فرهنگ عجیب در والنسیا است که از گوجه فرنگی به عنوان سلاح استفاده می کنند. مبارزه با گلوله های برفی دیگر قدیمی شده است.

 

7-سنت polterabend در آلمان

قبل از اینکه زوجی بخواهند ازدواج کنند خانواده ها و دوستان نزدیک به طور غیر رسمی هدیگر را ملاقات می کنند. سپس تمام مهمانان تقاضا می کنند تا چیزهایی مثل وسایل شام، گلدان و هرچیزی به جز شیشه ها را بشکنند.به محض اینکه شکستن ها شروع شود، زوج باید چیزهای شکسته را تمیز کنند، این سنت نشان می دهد که همبستگی آنان برای کار سخت که برای ازدواج ضروری است تا چه اندازه مهم است.

8-شب جادوگران در جمهوری چک 

پراگ بیش از سهم عادلانه خود در آداب و رسوم را دارد. یکی از آنها این است که عاشقان جوان از روی شعله های آتش مرگبار می پرند. در این روز مردان تنها نیز تشویق می شوند که عواطف زنان را درک کنند. این باور وجود دارد قدرت های شیطانی در این روز که بین روزهای عید فصیح سنت یعقوب و سنت فیلیپ است، بسیار قوی تر از حد طبیعی است.گفته می شود که تعدادی جادوگر در آسمان اوج می گیرند و مردم چک اعتقاد داند که شعله های آتش آن ها را خواهد سوزاند. امروزه این جشن بزرگترین آتش سوزی در این کشور به شمار می رود.

 

9-حنابندان در کشورهای مسلمان

در کشورهای اسلامی دو روز قبل از عروسی بر ر وی دستان و پاهای عروس نقش هایی از حنا بسته می شود تا زنانگی را نشان دهد و و باروری کمک کند.

 

10-بوشیو و سپوکو در ژاپن

بوشید و باقی مانده کد جنگجو است که بر وفاداری، قدرت و یکپارچگی تاکید دارد. سپوکو مراسم خود کشی است که یک گزینه پس از شکست است. این سنت عجیب تا امروزه ادامه دارد.

 

11-کشتی شتر در ترکیه

بسیاری از مردم خوشحال می شوند تا جنگ بین دو شتر نر را تماشا کنند. حتی اگر هیچ جراحتی به حیوانات وارد نشود. از مردم خواسته می شود در طول مسابقه از شتر ها دور بمانند.شتره های تحریک شده تمایل زیادی به تخمیر بزاق با بوی منزجر کننده و بافت چسبناک دارند.

 

1397/04/04
منبع :
تعداد بازدید 1791
   مجله
درباره ما

تمامي فعالیتهای مربوط سامانه هتلستان، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشد. فعالیت های هتلستان تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ايران است . این سامانه رزرو هتل با پشتیبانی24 ساعته 7 روز هفته، در کمترین زمان به شما کمک می کند تا هتل مورد نظر خود را انتخاب کنید. تماس: 7-44499265 موبایل: 09902390204

تماس با ما

میدان پونک مجتمع تجاری بوستان ورودی c واحد تجاری782

09902390204پشتیبانی 24 ساعته

021-44499266

نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد نشانه امنیت خرید شماست
شماره حساب ها
پاسارگاد
مجید صالح پور
2318000122570771
شماره کارت پاسارگاد
مجید صالح پور
5022291066457597
logo-samandehi